تاریخچه شرکت گیتی آسا

شرکت تولیدی صنعتی و شیمیایی گیتی آسا فعالیت خود را از سال 1364 در استان اصفهان آغاز نموده و هم‌اکنون به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان پیشرو در زمینه تولید رنگ و پوشش‌های صنعتی و تخصصی فعالیت می‌نماید. این شرکت با کنترل تولیدات و نظارت دقیق و تطابق محصول با استانداردهای ملی، جهت 9 گروه از محصولات خود مفتخر به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران گردیده است.

شرکت گیتی آسا به دلیل اثبات شایستگی‌های خود در امر تحقیقات، در سال 1375 مفتخر به دریافت پروانه واحد تحقیق و توسعه از وزارت صنایع گردیده و با توجه به رعایت کیفیت در کلیه فرآیندهای خود، در سال 1378 موفق به دریافت گواهینامه ISO9002:1994 گردید و در سال 1397 سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2015 در این شرکت مستقر گردید.

نظر به نیاز صنایع کشور در خصوص ارائه تولیدات خاص و نیز با هدف بومی‌سازی فناوری روز دنیا به‌منظور تأمین صددرصدی نیازهای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و بخش انرژی کشور، شرکت گیتی آسا از سال 1383 در زمینه تولید رنگ‌های تخصصی و رنگ‌های ورق رنگی پلی‌استر و PVDF بر اساس دانش فنی کمپانیKCC کره جنوبی تحت برند GITIKCC فعالیت می‌نماید.

شرکت گیتی آسا در راستای تکمیل سبد محصولات خود و برآورده کردن نیاز کشور در زمینه رنگ و پوشش‌های صنعتی و تخصصی از سال 2013 براساس دانش فنی کمپانی Zetagi ایتالیا فعالیت نموده و پوشش‌های مناسب برای خطوط لوله مدفون و نیز پوشش خمیری مناسب برای سازه‌های مغروق در آب را تحت برند GITIZETAGI تولید و به بازار عرضه نموده است.

علاوه بر این موارد آزمایشگاه این شرکت موفق به دریافت گواهینامه تأیید صلاحیت آزمایشگاه بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025 از مرکز ملی تائید صلاحیت ایران گردیده است که این خود نیز گواه دیگری است مبنی بر رعایت کلیه اصول کیفی در تولید محصولات کارخانه گیتی آسا. با توجه به کیفیت خاص محصولات، این شرکت علاوه بر کسب افتخارات فوق مفتخر به دریافت گواهینامه‌ی Production Approval جهت تولید رنگ‌های قابل‌مصرف در صنایع هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری گردیده است. در همین راستا تأییدیه نانومقیاس برای محصولات پلی‌یورتان هوایی توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به این شرکت اعطا شده است. همچنین این شرکت توانسته افزون بر بهره‌برداری کامل از ظرفیت تولید اولیه خود (1500 تن در سال) نسبت به افزایش آن بر اساس دانش فنی و تجهیزات و ماشین‌آلات روز دنیا به میزان 12300 تن اقدام نماید.

تأمین محصولات موردنیاز شرکت های معظمی همچون نفت و گاز پارس جنوبی، نفت فلات قاره ایران، پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، ملی گاز ایران، پایانه‌های نفتی ایران و ... در خصوص پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی و مجتمع فولاد مبارکه، نورد آلومینیوم، وزارت نیرو و... در خصوص پروژه‌های ملی، همه و همه بخش کوچکی از تلاش‌های شبانه‌روزی تمامی کارکنان این مجموعه جهت تأمین رنگ و پوشش‌های حفاظتی مناسب پروژه‌های عظیم کشور عزیزمان ایران می‌باشد.

از افتخارات این شرکت می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

-          دریافت پروانه تحقیق و توسعه (R&D)

-          واحد نمونه‌ تحقیق و توسعه استان اصفهان در سال‌های 1377، 81-1380، 83-1382، 1386 و 1387.

-          واحد نمونه‌ تحقیق و توسعه کشور در صنایع شیمیایی و سلولزی در سال‌های 79-1378، 81-1380 و 85-1384 از وزارت صنایع.

-          دریافت تأییدیه نانومقیاس برای محصولات پلی‌یورتان هوایی.

-          دارنده 9 پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران در خصوص رنگ‌های ساختمانی و صنعتی از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران.

-          واحد تولیدی نمونه استاندارد استان اصفهان در سال‌های 1373، 1378، 1383، 1384 و 1394.

-          دارنده گواهینامه تأیید صلاحیت آزمایشگاه بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025 از مرکز ملی تائید صلاحیت ایران (NACI).

-          دریافت گواهینامه‌ی Production Approval جهت تولید رنگ‌های قابل‌مصرف در صنایع هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری.

-          تولیدکننده رنگ‌های صنعتی، تخصصی و ورق رنگی بر اساس دانش فنی کمپانی KCC کره جنوبی.

-          تولیدکننده رنگ و پوشش های خطوط لوله مدفون و مغروق بر اساس دانش فنی کمپانی Zetagi ایتالیا.

-          دارنده 10 تأییدیه کیفی سامانه‌های رنگ‌آمیزی از مرکز تحقیقات رنگ امیرکبیر – مترا.

-          دارنده 26 تأییدیه سامانه‌های رنگ‌آمیزی بر اساس سامانه‌های 1، 3B، 4 و 7 استاندارد NORSOK M-501 و 2 تأییدیه بر اساس سیستم C5M جهت محصولات GITIKCC.

-          دارنده 23 تأییدیه کیفی سامانه‌های رنگ‌آمیزی از پژوهشگاه صنعت نفت ایران.

-          دارنده 4 تأییدیه کیفی سامانه‌های رنگ‌آمیزی از آزمایشگاه شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران.

-          دارنده 1 تأییدیه کیفی و بهداشتی سامانه‌های رنگ‌آمیزی بهداشتی جهت سطوح داخلی خطوط لوله و مخازن آب آشامیدنی از پژوهشگاه نیرو.

-          دارنده 3 تأییدیه کیفی سامانه‌های رنگ‌آمیزی از پژوهشگاه نیرو.

-          دارنده 2 تأییدیه کیفی سامانه‌های رنگ‌آمیزی از موسسه تحقیقاتی سینالون (مرکز تحقیقات رنگ امیرکبیر).

-          دارنده 12 تأییدیه کیفی محصول از مجتمع فنی و مهندسی نفت اصفهان.

-          دارنده 19 تأییدیه کیفی محصول بر اساس استاندارد IPS از آزمایشگاه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب.

-          دارنده 4 تأییدیه کیفی جهت محصول اپوکسی بدون حلال IAMSUB AIRLESS با برند GITIZETAGI مناسب برای خطوط لوله مدفون در خاک بر اساس استاندارد BS EN10289.

-          دارنده 2 تأییدیه کیفی جهت محصول پلی‌یورتان بدون حلال IAMPROOF 302 با برند GITIZETAGI مناسب برای خطوط لوله مدفون در خاک بر اساس استاندارد BS EN10290.

-          دارنده 2 تأییدیه پوشش اپوکسی خمیری IAMSUB SPALMATURA با برند GITIZETAGI جهت اعمال در مناطق Splash Zone و Tidal Level، از شرکت پایانه‌های نفتی ایران و مجتمع گاز پارس جنوبی.

-          دارنده 1 تاییدیه کیفی بابت رنگ اپوکسی سطوح داخلی مخازن سوخت هوایی از پژوهشگاه صنعت نفت.